Yazılım Forum | IRC Hosting | Codychat | Mobil Sohbet Yazılım
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Yazılım Forum | IRC Hosting | Codychat | Mobil Sohbet YazılımGiriş yap

Yazılım | Tema | Tasarım | IRC Hosting | Codychat | Forum Tanıtım

descriptionIRC sunucu açacak arkadaşlara öneri EmptyIRC sunucu açacak arkadaşlara öneri

more_horiz
Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır bu konuyu inceliyorum ve günde en az 6-7 adet, yeni açılan sunucu ile karşılaşıyorum.

Foruma göz gezdiriyor iseniz, göreceksiniz ki, bazı kullanıcılar IRC'i bırakıyor, bazı kullanıcılar IRC bitti diyor, bazı kullanıcıların açtığı "Sunucumuz açıldı!" adlı başlığın içinde adreslere bir hafta sonra ulaşılamıyor.

Benim size önerim, IRCd işine gönül verdiyseniz, ilk önce Web'den başlamanız. Çünkü, bu iş botnetle, msnden trojan yaymayla, skype yerine mirc indirtmekle olmaz. Reklamla gelen adamın bir daha sunucuya girdiğini görebildiniz mi? Sunucu açıyor iseniz, sabit kullanıcınız olmak zorunda dolayısıyla size web üzerinden hit getiren bir site lazım.

Boşuna masraf yapıyorsunuz, boşuna çile çekiyorsunuz. Açtığınız IRC'e kullanıcının girebilmesi için, güzel bir web sitesine, sağlam bir hite ve forum(lar)da web tasarım, seo, hit, backlink gibi konuları sıkılmadan okumaya, uygulamaya ihtiyacınız var.

Kendi egonuzu tatmin etmeyin, ilk önce google'da istenilen kelimelerde site nasıl üste çıkarılır, bunu araştırın, uygulayın, emeğinizin karşılığını dökümanları iyice okuyup düzgün bir şekidle uyguladıktan sonra aldığınızı görünce sizde göreceksiniz ki, bu iş google'da bitiyor.

Bırakın shell parasını, IRCd için harcadığınız emeğe, helper oper bulmak için verdiğiniz zamana yazık. Sunucunuzda zline attığınız emeği web için harcasınız, emin olun bir yerlere gelirsiniz. Ilk önce web'i bir yerlere getirin, sonra dilerseniz irc'i açabilirsiniz. Bu sizin keyfinize kalmış bir durum. Aslında söylenecek çok şey var daha, bu konu altından paylaşabiliriz herşeyi.

Bunlar benim şahsi fikirlerim, onaylar veya onaylamazsınız, sizin bileceğiniz bounce

descriptionIRC sunucu açacak arkadaşlara öneri EmptyGeri: IRC sunucu açacak arkadaşlara öneri

more_horiz
Eyw Zeus bilqilendirmen icin saolasın

descriptionIRC sunucu açacak arkadaşlara öneri EmptyGeri: IRC sunucu açacak arkadaşlara öneri

more_horiz
TşkLerr...
privacy_tip Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
power_settings_newLogin to reply